TT Online

Tosyalı Toyo, sadece sanayi ve eğitim alanına yaptığı yatırımlarla kalmayıp aynı duyarlılığı sosyal projelerde de göstererek, yapılan sayısız yardım faaliyetlerinin yanı sıra; Hacı Şerif Tosyalı Sağlık Merkezi'ni inşa ederek 1998 yılında Sağlık Bakanlığı'na bağışladı.

Tosyalı Holding; bugüne kadar Tosçelik Fen Lisesi, Tosçelik Sosyal Bilimler Lisesi, M.Fatih Tosyalı Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Öğrenci Yurdu, E.Ayhan Tosyalı Kız Öğrenci Yurdu Ve Spor Salonu, Tosyalı Eğitim Uygulama Okulu Ve İş Eğitim Merkezi, Hacı Pervin Tosyalı Sevgi Evleri, Tosyalı Camii Belen, Tosyalı Camii Azganlık, Tosyalı Çok Amaçlı Spor Salonu, Fuat Tosyalı Gençlik Ve Spor Merkezi, İskenderun Kızılay Evi, Osmaniye Kızılay Evi'ni topluma kazandırırken, Tosyalı Holding; Tosyalı Toyo Osmaniye Kadın Basketbol Takımı ana sponsorluk görevini yaparak spor alanında da önemli sorumluğu yerine getirmiş bulunmaktadır.

Her geçen gün azalan kaynaklarımızın sonsuz olmadığını, ürün ve faaliyetlerin çevreye olan etkilerinin takip edilmesi gerektiğinin farkındayız.

Tosyalı holding, çevre ile olan etkileşimini kontrol altında tutmak için özünde doğal kaynak kullanımının azaltılması, toprağa, suya, havaya verilen zararların minimum düzeye indirilmesini amaçlayan, risk analizleri tabanında kurulan bir yönetim modeli olan ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi’ni benimsemiştir. Tesislerimizde çevre ve insan sağlığının korunmasına yönelik faaliyetler çerçevesinde ulusal ve uluslararası yasal yükümlülükler takip edilmektedir.